Biblioteka

W dziale „BIBLIOTEKA” są prezentowane różne książki w walce z rakiem , ( oraz innymi chorobami cywilizacyjnymi) aby pokazać, że problem jest szerszy, i zasadniczy. Podobnych książek na ten temat jest bardzo wiele, wybrano kilka o bardzo ważnym znaczeniu.
W zasadzie nie ma skutecznego leczenia chorób bez zmiany trybu życia !
Prezentuję Państwu najlepsze obecnie książki na temat powstawania wszystkich problemów zdrowotnych, lecz ważniejsze będzie jak z tego wyjść
Ja nazywam tą wiedzę : „KODEKSEM ZDROWIA”
Światowym liderem w zakresie prawidłowego odżywiania człowieka, przyczyn powstawania chorób cywilizacyjnych, ale zarazem „drogi do zdrowia” jest: prof.dr.hab.Collin Campbell z USA (uważany obecnie przez naukowców za jednego z najlepszych obecnie specjalistów w tej dziedzinie na świecie)

prof.dr.hab. T.Colin Campbell

Amerykański biochemik, dietetyk i mikrobiolog z czterdziestoletnim doświadczeniem, jest profesorem i szefem wydziału Biochemii, na Uniwersytecie Cornella (USA) – Katedry Biochemii Odżywiania Człowieka im. Jacoba Goulda Schurmana.

Napisał wiele książek na temat prawidłowego odżywiania człowieka. W

Polsce jest wydanych obecnie kilka książek, które polecam wszystkim nie tylko chorym, ale tym, którzy jeszcze nie zachorowali, aby w porę zmienili sposób odżywiania…

Od wydawcy:

“Autorzy książek zgłębiają związek między odżywianiem i chorobami, a wnioski, do których dochodzą, są wstrząsające. Proszę przeczytać, i koniecznie wprowadzić w swoje życie” Jeśli chorujesz na serce, czy nowotwór, lub inną chorobę przewlekłą, nie masz już innego wyjścia, musisz wiele zmienić w swoim sposobie odżywiania, masz teraz do dyspozycji bez wątpienia jednego z najlepszych naukowców na świecie od spraw żywienia. Prof.Campbell robił badania na całym świecie , na wszystkich kontynentach przez ostatnie 40 lat !

( dr Robert C. Richardson, laureat Nagrody Nobla, profesor fizyki i prorektor ds. badań naukowych, Uniwersytet Cornella )
“Książki, oparte na wieloletnim, starannym, dociekliwym badaniu, prezentuje zaskakujące odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące żywienia: Co tak naprawdę powoduje raka i choroby serca? Jak możemy wydłużyć nasze życie? Co zatrzyma epidemię otyłości?”
“To jedne z najważniejszych książek o odżywianiu, jakie kiedykolwiek powstały na przełomie ostatnich 75 lat ! – przeczytanie tej wiedzy i zastosowanie jej, może uratować Ci życie.”
“Jestem głęboko przekonany, że to, co jemy, ma ogromny wpływ na nasze zdrowie. Nie interesują mnie domysły, plotki czy treści zawarte w reklamach telewizyjnych, tylko naukowo potwierdzone fakty. Już czas na rzetelną wiedzę i zmianę nawyków żywieniowych!”
Świadomość społeczeństwa zmienia się powoli, ale książka “Nowoczesne zasady odżywiania” to krok milowy w dziedzinie dietetyki. Wywraca do góry nogami wszelkie piramidy żywieniowe i na przykładzie wieloletnich, przeprowadzonych na gigantyczną skalę badań pokazuje, jakie stosować metody, by cieszyć się zdrowiem w każdym wieku.

Prof. Colin Campbell nazwany jest przez świat nauki Einsteinem XXI wieku z dziedziny życia i zdrowia człowieka. Naukowcy uważają, że prof.Campbell wyprzedził pewną epokę…

Oto wybrane 4 tytuły z książek które ukazały się w Polsce (jest więcej)

1. “Nowoczesne zasady odżywiania ” – Zasady odżywiania
2. “Nowoczesne zasady odżywiania – Przepisy mistrzów”
3. „Ukryta Prawda”
4. .Oszustwo niskowęglowodanowe”

Naukowcy są zgodni : w ciągu najbliższych 50 latach nikt lepszych książek nie napisze i nie przedstawi tak wiarygodnych wyników badań nad zdrowiem i życiem człowieka, jak prof.Collin Campbell. Jestem tego samego zdania, same „cudowne leki” oraz tylko zioła nie pomogą, np. w walce z rakiem, czy chorobami serca, dlatego przywiązuję wagę tylko do opracowanych kuracji, w których będę wskazywał odpowiednie książki, które będą niezbędne. Jak nie zmieni się tryb życia i odżywiania, to w naturze nie ma prawa zmienić się dosłownie nic ! Obecny świat mówi nam ,że każda choroba ma swój lek…(nic bardziej błędnego ! gdyby tak prosto było, dawno by wyleczono wszystkich ! Wolę zaufać przesłaniom, które głosili bardzo mądrzy ludzie :

„Każda choroba ma swoją przyczynę ! Ojciec Medycyny Hipokrates!”

w ostatnim czasie potwierdził to samo wielki uczony : prof. Stephen Hawking : (+2018r.):

„Każda choroba ma swoją przyczynę ! Jesteś tym co jesz i jak żyjesz…”
Głosił już 2500 lay temu Ociec Medycyny : Hipokrates
To samo potwierdził wielki uczony prof.Stephen Hawking (+2018)
„Fundamentalna zasada wszechświata jest jedna:
Przyczyny występują zawsze przed skutkami, nigdy odwrotnie !”

 „ człowiek nie żyje po to aby jadł    –   Je po to, aby zdrowo żył…”

Wacław Kaczor (autor)

Vilcacora


Bóg nam zesłał Vilcacorę

Zobacz więcej

Znajdziemy tutaj, ciąg dalszy bestsellerowej pozycji: „Vilcacora leczy raka”. Zawiera ona relacje lekarzy, którzy byli w Peru świadkami leczniczych właściwości tej rośliny oraz wielu innych ziół peruwiańskich. Postanowili to wszystko jest opisane w książce, której tytuł dużo mówi.

Vilcacora


Vilcacora leczy raka

Zobacz więcej

Opisuje ona odkrycia polskiego misjonarza, śp.o. Edmunda Szeligi, oraz zawiera informacje o metodach leczenia i zapobiegania chorobom nowotworowym. Przeczytać możemy także o wynikach badań i sposobach na dobre zdrowie i samopoczucie. Zawarte są w niej również liczne opinie osób związanych z nauką i ich spojrzenie na działanie Wilkakory.

Vilcacora


Żyję dzięki Vilcacorze

Zobacz więcej

Zebrane zostały w niej opowieści ludzi, którzy dzięki zażywaniu Wilkakory, pokonali raka poprawiającą jednocześnie swoje zdrowie.
Ich historie poparte zostały świadectwami lekarskimi. Są żywym przykładem tego, że amazońska dżungla i jej zioła, pozwoliły wyzdrowieć tym, którzy mieli już być martwi.

 


Ojciec nadziei

Zobacz więcej

Podręcznik ten poświęcony został wybitnej postaci polskiego misjonarza, śp. o. Edmunda Szeligi. Wielkiemu miłośnikowi botaniki.
Nazwać go można samoukiem, medykiem, który leczył choroby wobec których, lekarze bezradnie rozkładali ręce. Dzięki niemu odkryte zostały właściwości Vilcacory, rośliny na różne dolegliwości. Poznał działanie wielu ziół dżungli amazońskiej. Jest to historia niezwykłego, duchownego, medyka, który stworzył wiele różnych kuracji, z ziół tam rosnących, zdobywając informację od peruwiańskich Indian. Był wspaniałym człowiekiem o ogromnym sercu, dowiódł, że andyjskie zioła pomogą zwalczyć wiele chorób, dając jednocześnie nadzieję, chorym na uleczenie. Nazwano go jednym z „najskuteczniejszych lekarzy świata”.

 


Dieta w walce z rakiem

Zobacz więcej

W książce tej prof. dr hab.Richard Beliveau oraz prof. dr hab. Denis Gingers, przedstawiają badania naukowe mówiące o tym, że spożywanie dużej ilości roślin i warzyw, ma bardzo istotne znaczenie w zachorowaniach na, choroby nowotworowe. Zostało to potwierdzone badaniami naukowymi. Znaczna ilość składników fitochemicznych, które możemy znaleźć w roślinach, hamuje rozwój mikro guzów. Dlatego warto w dużych ilościach spożywać naturalne składniki odżywcze. Doskonałą profilaktyką przeciwnowotworową, jest jedzenie owoców, warzyw, picie zielonej herbaty oraz czerwonego wina. Składniki te skutecznie chronią przed powstawaniem nowotworów. Książka ta powstała przy współpracy Instytutu Onkologii z Kanady na podstawie badań i pozytywnych wyników leczenia, wybitnych jego specjalistów. W stolicy Kanady sprzedano ponad 18 000 szt. książek. Wynika z tego, że ludzie zrozumieli jakie wielkie znaczenie ma odpowiednia dieta ,w okresie kiedy walczymy z wieloma chorobami na świecie.


Kuchnia Przeciwrakowa

Zobacz więcej

Książkę tą napisali prof. dr hab. Richard Beliveau oraz prof. dr hab. Denis Gingers.
W tym opracowaniu starają się uświadomić, jak istotne znaczenie ma prawidłowa dieta w przeciwdziałaniu rozwojowi chorób nowotworowych. Zwracają także uwagę na problem otyłości i jej związek z nowotworami. Współpracując z fundacją Serge`a Brujere`a i jej uzdolnionymi szefami kuchni należących, do najlepszych kucharzy, wspólnie razem opracowali ponad 160 różnych przepisów. Są to przepisy, wyłącznie na zdrowe potrawy. Wiedzę swoją rozwijali w oparciu o stare tradycje kulinarne. Starali się w nich uwzględnić, jak największą ilość składników o fitochemicznych właściwościach.

 


ZIOŁOLECZNICTWO AMAZOŃSKIE I ANDYJSKIE

Zobacz więcej

Jest to bardzo interesujący album, o amazońskich roślinach leczniczych.
Jego autorem jest: dr.n.farm. Katarzyna Żurawska wydawcą natomiast Tower Press. Recenzentami jego są natomiast, naukowcy: prof.dr hab. Jerzy Lutomski z Instytutu Roślin w Poznaniu oraz z Akademii Medycznej w Gdańsku, dc.dr.Jerzy Wójcik. Album ten powstał, dzięki zaangażowaniu polskich oraz peruwiańskich naukowców. Jest jedną z największych publikacji poświęconej, bardzo wyczerpujących na temat właściwości leczniczych peruwiańskich i andyjskich roślin oraz ziół. Należy z pewnością do najbardziej wyczerpującej lektury, zarówno w Polsce jak i Europie. Opisana została w niej także słynna Vilakora, która niewątpliwie posiada działanie antynowotworowe. Taki egzemplarz powinien znajdować się w gabinetach lekarskich, dietetycznych, biologicznych, jak i również dotrzeć do farmaceutów. Nasz polski uczony prof. dr hab. Mieczysław Kuraś, który jest szefem molekularnych biologów, po przeprowadzonych badaniach na Vilacorze oświadczył w 2004 roku na Uniwersytecie Warszawskim bardzo stanowczo, że:
Mamy niepodważalne dowody: czarno na białym Vilacora leczy raka!!!”

 


Pokonałam Raka

Zobacz więcej

Przedstawia ona prawdziwą historię życia Eleine Nussbaum , która po wielu latach leczenia, bolesnych zabiegach, wygrała walkę z nowotworem. Ponieważ zawiodła się na naturalnej medycynie, która bardzo wycieńczyła jej organizm, a zaufała medycynie naturalnej, wychodząc zwycięsko z choroby. Pani Nussbaum postanowiła opisać to wszystko, powstające wątpliwości oraz rodzącą się nadzieję i poświęcić ją wszystkim osobom, zwalczających raka.

 


Jak pokonałam raka

Zobacz więcej

Każdy człowiek bardzo się lęka, kiedy usłyszy diagnozę o strasznej, nieuleczalnej chorobie jakim jest rak. Nowotwór kojarzy się zawsze z wyrokiem śmierci. Jedną z nich była pani Monika Godlewska. Postanowiła stawić czoła tej wyniszczającej chorobie. Za wszelką cenę chciała żyć. Postanowiła na własną rękę poszukać, najlepszej metody leczenia. Zaczęła od swojego wnętrza, stosując medytację, modlitwę, relaksację, afirmację po makrobiotyki. Zwyciężyła i obecnie prowadzi własny Gabinet Medycyny Naturalnej i Rozwoju Osobistego. Obecnie dzieli się z wszystkimi swoimi przeżyciami i sposobami pokonania tej strasznej choroby.

 


Witaminy w walce z rakiem

Zobacz więcej

Autorami tego podręcznika są dr. Kedar N.Prasad (USA).
Poświęcona została głównie witaminom, oraz ich działaniu na organizm człowieka. Zamieszczone w niej informacje mówią nam o tym, że zawarte w zdrowych pokarmach mikroelementy, są doskonałą drogą do pokonywania różnych chorób, nawet nowotworowych. Łagodzą powstające często objawy niepożądane, podczas tradycyjnego leczenia. Dzięki nim doskonale wzmocnimy nasz organizm w tradycyjnych metodach leczenia. Również ryzyko nawrotów choroby, będzie bliskie zeru. Z tego opracowania dowiedzieć się można, jak chronić się przed chorobami krążenia oraz układu nerwowego. Jest to bardzo dobrze opracowana książka, uznawana jako drogowskaz dla wielu naukowców.

 


Jak żyć z rakiem i go pokonać

Zobacz więcej

Autorem tej książki jest prof.dr hab. Carl Simonton z USA, psycho-neuro-immunolog. Pomógł między innymi pewnej osobie, która przed piętnastoma latami, zachorowała na bardzo rzadki rodzaj nowotworu. Człowiekiem tym był Rei Henson. Dawano mu jedynie dwa lata życia. Jednakże gdy zastosował się do wskazówek dr. o. Carla Simontona, bardzo dobrego instruktora technik wizualizacji w samoleczeniu, rozpoczął aktywne leczenie własnego ciała.

 


LECZENIE: Jak leczyć twoją chorobę? która metoda jest najlepsza?

Zobacz więcej

W książce tej dr. Isadore Rosenfeld z Klinikii Onkologicznej w USA, przedstawił, jakie są najlepsze metody pokonania własnej choroby. Napisana została ona bardzo prostym językiem, można powiedzieć, że jest wspaniałym przewodnikiem, w którym wybitny onkolog bardzo szczegółowo przedstawia metody walki z różnymi chorobami w szczególności nowotworowymi. Doświadczony lekarz dzieli się swoją wiedzą na temat, leczenia nowotworów nieoperacyjnych. Książka ta jest swego rodzaju hitem.


Chroń i lecz swoje serce

Zobacz więcej

Serce i naczynia krwionośne odgrywają niezwykle istotną rolę w organizmie człowieka. Obecne wyniki badań nie napawają jednak optymizmem – coraz więcej z nas ma problemy z układem krążenia. Mają na to wpływ zarówno niewłaściwa dieta, brak ruchu, jak i coraz większa ilość stresu, któremu poddawany jest człowiek. O ile jednak trudno nam zmienić tempo życia, jadłospis i niektóre nawyki jesteśmy w stanie bez problemu zmodyfikować.
Pomocna w tym okazać się może książka dr. Esselstyna, który jest niekwestionowanym autorytetem medycznym w USA. Publikacja ta powstała na podstawie ponad dwudziestoletnich badań pacjentów tego znakomitego lekarza. Wielu z nich powinno już od blisko dwóch dekad nie żyć – przynajmniej jeśli uwierzyliby postawionym wtedy diagnozom. Ty również możesz pójść ich śladem i zagwarantować sobie długie życie wolne od chorób krążenia.
Opracowane przez dr. Esselstyna zmiany w diecie radykalnie zmniejszają tempo starzenia się tętnic i poprawiają ich kondycję.


Kompleksowa dieta antyrakowa krok po kroku. Proste przepisy, ćwiczenia, oczyszczanie umysłu w oparciu o badania naukowe

Zobacz więcej

Autorami tego podręcznika są dr. Kedar N.Prasad (USA).

Ta znakomita książka dostarcza wiele przepisów, porad zdrowotnych, wskazówek od lekarzy i ekspertów. Daje nową perspektywę, którą możesz łatwo wprowadzić w życie, aby wspomóc zapobieganie i leczenie nowotworów, a także radzić sobie z nieprzyjemnymi skutkami ubocznymi leczenia. Autorka opisuje najnowsze odkrycia naukowe dotyczące roli określonych składników odżywczych, pozwalających na stworzenie w organizmie nieprzyjaznego środowiska dla rozwoju raka. Jest to niezwykle istotna książka ze względu na to, jak kiepskiej jakości jest większość żywności, którymi wielu ludzi żywi się na co dzień.
To nowy lek na miarę XXI wieku. Pokonaj raka bezpiecznie, skutecznie i zdrowo.

Zioła na raka


Witaminy w walce z rakiem

Zobacz więcej

Autorami tego podręcznika są dr. Kedar N.Prasad (USA).
Poświęcona została głównie witaminom, oraz ich działaniu na organizm człowieka. Zamieszczone w niej informacje mówią nam o tym, że zawarte w zdrowych pokarmach mikroelementy, są doskonałą drogą do pokonywania różnych chorób, nawet nowotworowych. Łagodzą powstające często objawy niepożądane, podczas tradycyjnego leczenia. Dzięki nim doskonale wzmocnimy nasz organizm w tradycyjnych metodach leczenia. Również ryzyko nawrotów choroby, będzie bliskie zeru. Z tego opracowania dowiedzieć się można, jak chronić się przed chorobami krążenia oraz układu nerwowego. Jest to bardzo dobrze opracowana książka, uznawana jako drogowskaz dla wielu naukowców.

Zioła na raka


Jak żyć z rakiem i go pokonać

Zobacz więcej

Autorem tej książki jest prof.dr hab. Carl Simonton z USA, psycho-neuro-immunolog. Pomógł między innymi pewnej osobie, która przed piętnastoma latami, zachorowała na bardzo rzadki rodzaj nowotworu. Człowiekiem tym był Rei Henson. Dawano mu jedynie dwa lata życia. Jednakże gdy zastosował się do wskazówek dr. o. Carla Simontona, bardzo dobrego instruktora technik wizualizacji w samoleczeniu, rozpoczął aktywne leczenie własnego ciała.

Vilcacora


LECZENIE: Jak leczyć twoją chorobę? która metoda jest najlepsza?

Zobacz więcej

W książce tej dr. Isadore Rosenfeld z Klinikii Onkologicznej w USA, przedstawił, jakie są najlepsze metody pokonania własnej choroby. Napisana została ona bardzo prostym językiem, można powiedzieć, że jest wspaniałym przewodnikiem, w którym wybitny onkolog bardzo szczegółowo przedstawia metody walki z różnymi chorobami w szczególności nowotworowymi. Doświadczony lekarz dzieli się swoją wiedzą na temat, leczenia nowotworów nieoperacyjnych. Książka ta jest swego rodzaju hitem.